GÖZ İÇİ İLTİHAPLARI (ÜVEİT)

Tufan Evciman | Göz Hastalıkları Uzmanı

GÖZ İÇİ İLTİHAPLARI (ÜVEİT)

GÖZ İÇİ İLTİHAPLARI (ÜVEİT)

Göz yuvarlağının ortasında bulunan jel benzeri maddenin çevresini 3 tabakadan oluşan bir kılıf sarar. Ortadaki tabaka, “uvea”dır. Uveanın iltihabına “üveit” denir. Üveit, gözün uvea adını verdiğimiz iris, koroid ve kirpiksi cisimden oluşan tabakalarının hepsini veya birini etkileyebilir.
Uvea, artık gözün ayrı bir uzmanlık alanı olarak kabul edilmektedir. Uvea ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavisi, immunoloji (bağışıklık bilimi) ve genetik dallarındaki giderek artan gelişmelerle desteklenmektedir.
Tedavide başarıyı arttıran en temel faktörler; erken teşhis, düzenli takip, uyumlu hasta hekim ilişkisi ve doğru tedavidir. Bu şartlar sağlandığında zarar görmüş göz çoğu kez kurtarılabilir.
Tedavi tamamlansa bile, hasta en az üç ayda bir izlenmelidir. Hastalık sessiz olarak tekrarlayabileceğinden kontrollere ara verilmemesi gerekir. Diğer organlarla ilgili farklı belirtiler hakkında da göz doktoruna bilgi verilmesi şarttır. Örneğin ağızda aft oluşu, ciltteki lekeler, romatizmal belirtiler vb.
Üveit son derece karmaşık bir hastalıktır ve her hastada farklı bir seyir izleyebilir. Tedavisi de hastalığın seyri gibi kişiye özeldir. Uygulanacak tedavide ilacın dozunun, uvea konusunda uzman ve tecrübeli hekimler tarafından belirlenmesi şarttır.

 

Göz yuvarlağının ortasında bulunan jel benzeri maddenin etrafını 3 tabakalı bir kılıf sarar. Ortadaki tabakanın iltihabına "üveit" denir.
Üveit hastalarının %30 ila 40’ında hastalığın nedeni tam olarak tespit edilemez. Üveitler virüsler, mantarlar ve parazitler gibi etkenlerle oluşabileceği gibi, vücuttaki bir hastalığın gözdeki belirtisi olarak da ortaya çıkabilir. Bu yüzden çeşitli tahlillerle hastalıkları araştırmak gerekir. Ayrıca kollajen doku ve otoimmün kaynaklı olarak tanımladığımız sistemik hastalıklar eşliğinde de üveit oluşabilmektedir. Bunlara örnek olarak behçet hastalığı, ankilozan spondilit ve romatoid artrit verilebilir.
Behçet hastalığı
Enfeksiyonlar (bakteri, virüs, parazit ya da mantarlar) başka bölgelerden göze yayılabilir. Tüberküloz, sifilis (frengi), herpes, toxoplazmoz, v.b.
Göz travması ve ameliyatları
Otoimmün reaksiyon (bağışıklık sistemi hastalıkları), romatizmal hastalıklar, ülseratif kolit, sarkoidoz.
Üveit, gözün ön bölümünde oluştuğunda şiddetli dönemlerinde gözde kızarıklık, bulanık görme, göz çevresinde ağrı, ışığa karşı hassasiyet ve uçuşmalar şeklinde belirti verir. Üveit, gözün arka bölümünde yoğunsa, belirtiler çoğunlukla bulanık görme şeklindedir. Üveit görme merkezini tutarsa ani görme azalması ve doku hasarına bağlı kalıcı görme kaybı meydana gelir. Merkezi bölgenin dışında meydana gelen üveitin başlıca belirtileri;
Göz kanlanması
Göz sulanması
Işığa karşı hassasiyet ve kamaşma
Lekeli ve bulanık görme veya ciddi görme kaybı
Ani oluşan ışık çakmaları
Göz küresinde ağrı
Ön tarafta yer alan
Ara tarafta yer alan
Arka tarafta yer alan

Ne şiddette olursa olsun, üveit acil bir hastalıktır. Geç kalındığında hastalık ilerler ve iltihap nedeniyle göz bebeğinde şekil bozuklukları, katarakt, göz tansiyonuyükselmesi gibi kalıcı yan etkiler bırakabilir. Belirtiler başlayınca yapılacak ilk iş üveit konusunda tecrübeli bir göz doktoruna muayene olmaktır. İlk muayene için geç kalınması görmenin kalıcı bir şekilde kaybına neden olabilmektedir.
Bazı üveit çeşitlerinin tipik görünümü vardır ve teşhis hemen konulabilir. Bu durumlarda bile, gözün arka bölümünün tutulması söz konusu ise görmenin ne derece tehdit edildiğinin anlaşılması ve tedavinin etkinliğinin izlenmesi için anjiyografi, ultrasonografi, ERG gibi ileri teknikler gerekli olabilir. Örneğin, ICG adı verilen (indosiyan yeşili) bir boyayla yapılan anjiyografiler şüpheli durumlarda hastalık hakkında doğrudan tanıya götürücü bilgiler verebilmektedir. Daha sonra romatologlar, göğüs hastalıkları, cilt hastalıkları ve nöroloji uzmanlarıyla ortak araştırmalar yapılabilir.
Behçet hastalığı ağızda ve cinsel bölgede tekrar eden "aft" şeklinde yaralar halinde görünen ve gözde üveit yapan bir hastalıktır. Ancak behçet hastalığı vücutta hemen bütün sistemleri tutabilen, eklem, büyük ve küçük damarlar, solunum, santral sinir sistemi ve sindirim sistemi organlarının tutulumuna neden olabilen müzmin iltihaplı bir hastalıktır. Hastalığın bulgu ve belirtileri tutulum gösteren organlarda alevlenmeler şeklinde görülür ve bazı belirtiler uzun süreli devam etse de kişiden kişiye değişen, lezyonların görülmediği ve kişinin şikayet etmediği dönemler de yaşanmaktadır.

 

Yorumlar (31)

Zeynep

2 yıl arayla iki kere şalazyon ameliyatı oldum. Gerek muayenelerim sırasında gerekse ameliyat sırasında ve sonrasında güler yüz ve alakasıyla benim olan bütün stresimi yok etti. Zaten ameliyatlarım öncesinde de düzenli göz muayenesine Tufan beye gidiyordum bundan sonra da gitmeye devam edicem kesinlikle.
Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler


Kutay Akgün

Tufan bey göz kusurumla ilgili bana çok yardımcı olup en iyi ve rahat tedaviyi uyguladığı için teşekkür ederim


Esat ÖZDEMİR

Tufan hocanın hastaya ilgisi yakınlığı güven vermesi tam profesyonelce. Karşısındaki kendini emin ellerde hissediyor. Allah yardımcınız yolunuz aydın olsun. Çalışanlarının da hakkını yememek lazım. İlgi ve yaklaşımları gayet güzel ve samimi. Hepinize iyi çalışmalar kolay gelsin...


Mehmet Ali Karaman

Yaptığınız operasyon sayesinde cok ıyı goruyorum SİZE ve ekıbınıze ılgınızden ve alakanızdan dolayı cok tesekkur ederim


Tahir Doğru

1 Numara Tufan EVCİMAN...
Göz üzerine ne sorununuz varsa gerçekten 1 numara. Bir insan ancak bu kadar sevecen bu kadar başarılı ve bu kadar alçak gönüllü olabilir. Beni ve eşimi akıllı lens uygulamasıyla hem gözlüklerden hem de ileride olması muhtemel katarakttan kurtardı. Başarılarının devamı dileğiyle sevgiyle gözlerinden öpüyoruz. Ekibindeki Önder bey Buket hanım ve Ceyda hanıma da yakın alakalarından dolayı teşekkür ediyoruz.
FigenTahir DOĞRU.


Zayde Barlasceki

Tufan bey ile bir dostumuz sayesinde tanıştım ve gerçekten cok cok memnun kaldım .İlgisialakası ve kibarlığının yanı sıra işini de oldukça iyi yapıyor.İlk başta çok tedirginameliyattan korkarak gittiğim hastaneden tufan beyin verdiği güven sayesinde oldukça özgüvenli bir şekilde çıktım.Katarakt ameliyatı oldum ve ekstradan mercek takıldı.Gercekten cok memnun kaldım ve tüm dostlarıma öneriyorum.Size de tavsiye ediyorum.Tufan bey kesinlikle cok ilgiliİsini iyi yapan bir doktor ??


KUTAY TOSUN

Yaklaşık 36 yıldır miyop astigmat ve son 10 yıldır hipermetrop olan ve daimi gözlük kullanan biriyim. 50 yaşındayım ve uzun sureden beri çok odaklı gözlük kullanmayı tercih ediyordum. Cok odakli gozluk teknolojisinin büyük bir konfor olduğunu düşünüyordum. Ta ki Tufan Beyin trifokal lens önerisine kadar. Tufan Bey ile yaklaşık 5 yıl öncesinde periyodik göz kontrollerimde tanıştık. Mesleki anlamda basarisinin yaninda hastalarinla olan iliskilerine son derece özen gösteren ve bununla birlikte hastalar için çok önemli olan doktoruna güvenme hissini ön planda tutan mükemmel bir insan . Tavsiye ettiği trifokal lens uygulaması için aklımda ciddi soru işaretleri vardı. Ama Tufan Bey uygulamayi teknik olarak o kadar iyi ve kendinden emin olarak anlatti ki bana da sadece hadi operasyonu yapalim demek kaldi . Operasyonun tamamlanmasinin uzerinden 4 hafta gecti gozluklerimi cikardigimda burnumun ucunu görmeyen ben okuma yazmayi yeni ogrenen bir cocuk gibi butun tabelalari butun yazilari gozluksuz okuma heyecanina kapildim . 36 yıldır gözlükle net gördüğümü saniyormusum. Uzak yakın orta mesafe görüşlerim artık çok net . Hatta son kontrolde tufan bey daha da netleşeceğini söylüyor. Benim durumumda olan herkese bu uygulamayi siddetle tavsiye ederim . Emekleriniz ve ilginiz icin basta Tufan bey olmak uzere butun ekibe sonsuz tesekkuru bir borc bilirim. Saygı ve sevgilerimle


Kayhan kayahan

Sen türkiyenin gururusun mükemmel bir doktorsun ve mükemmel bir insansın Allah yolunu bahtını açık etsin...


Serdar aydün

Babamın iki gözünde de katarak bulunduğundan sigorta hastanesine götürdük. Bizde birçok tahlil istediler ve çok ileri bir tarihe ameliyat günü veriyorlardı. Bizde Maltepe Ersoy Hastanesine gittik ve Tufan hocaya ulaştık . 1 hafta arayla iki göze de lazerle katarak operasyonu yapıldı ve sonuçtan çok memnunuz. Tufan hocayaasistanı Buket hanıma ve Ersoy Hastanesi çalışanlarına teşekkürler sevgiler..


S.ÇAMCI

Annemin iki gözünde de katarak bulunduğundan ve ameliyatlık olduğundan doktor araştırmaya başlamıştık referans yolu ile Tufan hocaya ulaştık . 1 hafta arayla iki göze de lazerle katarak operasyonu yapıldı ve sonuçtan çok memnunuz. Katarak da ameliyata karar verildikten sonra operasyon ne kadar çok ötelenirse iyileşme süreci de o kadar artıyor. Tufan hocaya ve asistanı Buket hanıma teşekkürler sevgiler


Mediha Ekici Temirhan

Merhaba
İki hafta önce göz kapağı düşüklüğünden hocamıza geldim. Estetik ameliyatını önerdi. Bende karar verdim ve ameliyat oldum. Operasyon çok başarılı geçti. Gerçekten hocamızın üstün bilgi ve tecrübesi ile çok önemli olan göz kapağım yüzüme bambaşka ifade kattı. Buradan kendisine çok teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.


Alimert Polat

Başarı...Kendisini özetleyebilecek sadece bir sözcük. Başarı. Aklını iyiliğe doğruluğa ve insanlığa yoranarı gibi özverili sürekliliği ve çalışkanlığı gibi sayamadığım onca övgü sözcükleri ona yaraşır ve yakışır... Sevdiklerimize verdiği hizmet ve çabasından ötürü minnettarım... Allah yolunu açık aydınlık ve ferah eylesin.

Sevgi ve saygılarımla...


Levent Özyazıcıoğlu

Yaklaşık 45 yıldır babam için kontrollere gidiyoruz. 1 yıl önce de ağır bir operasyon geçirdik. Doğru zamanda doğru müdahelelerinden dolayı Tufan hocaya teşekkür ederim. Hem mesleki açıdan hem de insani açıdan mükemmel bir doktor. Bu alanda tereddüt etmeden herkese tavsiye edebileceğim bir doktor.


Mehmet Mete Sezer

Olmuş olduğum aslimat ameliyatından çok başarılı olan göz doktoru hocam Tufan Beyi doktorumuzun asistanı Buket Hanımı ameliyata giren ismini bilmediğim tüm çalışan personelleri bana gösterdikleri ilgi ve saygıdan dolayı çok teşekkür ederim. Ameliyatımdan önce gözüm kör olmak üzereymiş ama hiçbir şeyden haberim yokmuş. Şu andaki ameliyatımdan sonra son kontrolümde gözlük numaram sıfıra düştü. Bana yatıkları başarılı ameliyattan sonra hocam ve tüm çalışan ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunar başarılarının devamını dilerim.
Mehmet Mete Sezer Tel: 0507 387 7067


Kübra muratoglu

Yaklasik 2 yildir babamin uzak yakin Mercek ameliyati yaptirmak icin bakmadigimiz hastane bakmadigimiz doktor kalmadi....hic bi doktor be hastane icimize sinmedi....yakinlarda bi tarihte bi tavsiye uzerine doktor tufan evciman Beyi bulduk.....ameliyat hakkinda bilgi Almak icin ersoy hastanesine tufan beyin Yanina gittigimizde tufan beyin anlatimlari ile icimiz cok rahatladi hele de babam gibi endiseli ve supheci bi insani bile rahatlatti ve babam Ben baska hastane bakmiyorum kesinlikle burda ameliyat olmak istiyorum dedi.ve kararini verdi....2 hafta once sag gozunden gectigimiz haftada sol gozunden ameliyatini oldu ve su anda her iki gozude net ve sorunsuz gormekte...ameliyat esnasinda babamin endiselenmemesi icin elinden geleni yapan ameliyat hemsiresi secil hemsireyede ayrica cok cok tesekkur ediyoruz....tufan beyin yardimcisi olan buket haniminda Aileden biriymis gibi davrandigi icin tum ilgisi ve Alakasi icin ayrica tesekkur ediyoruz....tufan beye ise ayrica ve Özel olarak tesekkur ediyoruz...babamiz suan gayet mutlu gozleri en ufak yazilari dahi rahtlikla okuyabiliyor...ameliyat olmak isteyen herkese tufan evciman ve ekibini kesinlikle tavsiye ediyorum....babam gibi bi insan gecenin gec saatlerinde bile olsa kafasina takilan sorular icin tufan beyi aradiginda neseli bi ses tonuyla babamin sorularini yanitlayip babamin icini rahatlattigi icinde ayrica tesekkur ediyoruz...


Ümit muratoğlu

Yaklaşık iki senedir uzak yakın mercek ameliyatı olmak İsteyen babam için aramadığımız hastane ve doktor kalmadı....sonunda bir tavsiye üzerine doktor tufan EVCİMAN beyi bulduk....bilgi almak İçin gittiğimizde babam konuşur konuşmaz ben bu doktordan başka doktora ameliyat olmam dedi....bizde şaşırdık...açıklamalarıyla ilgisi ve alakası ile babam gibi şüpheci ve zor beğenen Bi adamı hemen ikna etti ve içini rahatlattı....ve de yardımcısı Buket hanımda ailemizden biriymiş gibi bizimle ilgilendi...birde ameliyat hemşiresi Seçil hanımda babamla ilgilenmiş ve ameliyat esnasında tufan bey ve Seçil hemşire konuşarak her esnada babamın içini rahatlatmış ve huzurlu bi şekilde ameliyatı sonlandırmışlar...Vel hasıl kelam babam her iki gözünden de uzak yakın mercek ameliyatı oldu gözleri gayet iyi morali gayet iyi iki amaliyatta gayet başarılı geçti....tufan EVCİMAN beye ve tüm ekibine sonsuz teşekkür ediyoruz başarılarının devamını diliyoruz ....ameliyat olmak isteyen tüm hastalarada kesinlikle tavsiye ediyoruz......


Burcu

Merhabalar
Katarak ameliyatım son derece başarılı sonuç verdi. Daha önemlisi gösterilen ilgi beni son derece memnun etti. Tufan Hocamıza ve ekibine güleryüzlü ve sıcak yaklaşımı için teşekkür eder başarılarının artarak devamını dilerim.


Ufuk Akbaş

Hasta doktor arasındaki ilk intiba çok önemli. Tufan hoca bu konuda çok başarılı. Yaklaşımı konuşmaları insanın içine işliyor. Gönül rahatlığı ile teslim ediyorsunuz kendinizi. Nitekimde katarakt ve üçlü mercek takımı operasyonlarında bunu fazlası ile hissettim. Çok başarılı iki operasyon geçirdim ve bir o kadar da memnunum. Kendisine ve Buket Hanıma da teşekkürlerimi sunuyor başarılarının devamını diliyorum.


Ufuk Akbaş

Hasta doktor arasındaki ilk intiba çok önemli. Tufan hoca bu konuda çok başarılı. Yaklaşımı konuşmaları insanın içine işliyor. Gönül rahatlığı ile teslim ediyorsunuz kendinizi. Nitekimde katarakt ve üçlü mercek takımı operasyonlarında bunu fazlası ile hissettim. Çok başarılı iki operasyon geçirdim ve bir o kadar da memnunum. Kendisine ve yardımcısı Buket Hanıma da teşekkürlerimi sunuyor başarılarının devamını diliyorum.


MUSTAFA

Tesadüfen gittiğim bir doktordu kendisi..hastaya yaklaşımı ilgisi.bence süper. .tebrikler böyle devam edin..


Muhsin DURUCAN (Eğitimci yazar))

İKİ GÖZÜM

Muhsin DURUCAN
Eğitimci yazar

Birincil duyum olan gözlerimle görürüm
Görünce sağlam basar ileriye yürürüm
Gözlerimin işlevi anlatılmaz yaşanır
Sevdiğim insanlara hep iki gözüm derim.

Yıllarca kullandığım gözlüklerimi gereksinim duymayarak kaplarına koydum. Göz doktorlarına görünmeyi de sürdürdüm. Aldığım yanıtlar çok değişik oldu! (Ticaret ve siyasetin birbiriyle örtüştüğünü düşündüm.) Katarakt başlangıcı tanısıyla her altı ayda kontrolü ihmal etmedim.
Ocak 2018 ayı içerisinde göz muayenesi için Maltepe Belediyesi Tıp Merkezine gittim. Değerli sevilip sayılan ve alanında tanınmış olan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Fevzi Sağıroğlunun yönlendirmesiyle aynı kurumun Göz Hastalıkları Uzmanı Kemal Yetkinin kapısını çaldım. İlgilendi muayene etti ve katarak ameliyatı olmam gerektiğini belirtti. (Köy Enstitülü eğitimci babasını da ameliyat ettirdiğini ve sonuçtan memnun kaldığını söyleyerek öneride bulundu.)
Maltepe Ersoy Hastanesine gittim. Kapıda Op. Dr. Tufan EVCİMAN Göz Hastalıkları Uzmanı yazılı olduğunu görür gibi oldum. Görevlinin yardımıyla kendisiyle görüştüm. Genç ve dinamik yapısıyla beni içten ve güler yüzle karşıladı! Konuşmasıyla da rahatlattı! Yan odadaki Buket Tokgöze yönlendirerek ilgilenmesini istedi. İşlemler gün gün sürdürüldü. Buket Tokgöz Ceyda Aslan ve öteki görevliler her zaman yardımcı oldular.
Dr. Tufan Fako yöntemiyle sağ gözümü 12 Ocak 2018 günü sol gözümü 17 Ocak 2018 günü ameliyat etti. Gözlerime uyan lens (mercek) takıldı. Nasıl mı? Pozitif ve bir arkadaş gibi davranışı ile 15 dakikalık süreçte gerçekleştirdiği işlemleri bana bir bir anlatarak... Bu davranışı bana gönül gücü (moral) oldu!
Reçete edilen 3 adet damlayı alarak düzenli kullandım. Belirtilen günlerde kontrole gittim. Sonucun İyi olduğu bilgisini aldım! Şimdilere daha net ve güzel gözlerle bakıyorum!
Kurumu tertemiz ve düzenli gördüm. Tüm çalışanları güler yüzlü ve çağdaş giyimli buldum. Başta doktorum olmak üzere adını saydıklarıma koşut emeği geçen öteki ekip arkadaşlarına teşekkürler eder esenlikler dilerim.


Muhsin Ömer Bayraktaroğlu

Katarakt ameliyatı için gelmiştim bende.Başlarda biraz korkuyordum.Fakat Tufan Bey bana katarakt ameliyatının aslında korkulacak bir şey olmadığını tüm samimiyeti ve güleryüzüyle gösterdi.Herkese tavsiye ederim :)


Şadan ARAL

Bir yakınımın tavsiyesi üzerine Op. Dr. Tufan EVCİMANa gittim. Yakınım Op. Dr. Tufan EVCİMAN tarafından muayene edilmiş yapılan çok kısa ağrısız ve başarılı bir ameliyat sonucu hem uzak hem de yakın gözlüklerinden kurtulmuş adeta gençleşmiş ve hayatının baharını tekrar yaşamaya başlamıştı. Yapılan muayene sonucu yeni duymuş olduğum bir tekniğin bana da uygulanmasıyla gözlerim sıfırlanmış oldu. Sağlıklı gören gözlere sahip oldum. Başarılı bir ameliyatla gözlerime 3 boyutlu lens takılmış uzak ve yakınla ilgili bütün problemlerim çözülmüştü. Katarakt başlangıcı da ilerlemeden sonlanmıştı. Dahası sağ gözümdeki herpes virüsünün verdiği rahatsızlıktan dolayı yıllardır gitmekte olduğum dünya göz hastanesinin sürekli müşterisi olmaktan beni kurtarmış ve yıllardır bana yazdıkları ilaçları almayı kesmiştim. Benim için kullanması taşıması temizlenmesi v.b. büyük sorun olan gözlüklerden kurtulmamı sağlayan bu sayede kaliteli yaşam standardımın tekrar artmasına sebep olan ve beni gençleştirmiş olan başta Op. Dr. Tufan EVCİMAN olmak üzere bu başarıda emeği geçmiş güler yüzlü içten gelen sıcak saygılı ve nazik davranışlarıyla destek olan Buket TOKGÖZ ve adını hatırlayamadığım diğer ekip arkadaşlarına sonsuz teşekkürler ederim. İyi ki varsınız. Ellerinize ve gözlerinize sağlık dilerim. Gözleriyle sorunu olan tanıdıklarımla konuşurken zaman zaman kulaklarınızı çınlatıyor olacağım )


Bayser Tabak

Ekim 2017 ayı icinde her iki gözümden katarak ameliyatı oldum. Düzenli göz muayenelerine zaten Tufan Beye geliyoruz ailece. Ameliyatımıda çok başarılı bir şekilde sevgili doktorumuz gerçekleştirdi. Tufan Beyle birlikte güleryüzlü alakalı tüm ekibine Buket Hanımada çok çok teşekkür ediyorum.Enerjisi yüksek genç bilgili sıcak kanlı doktorumuzu seviyoruz başarılarının devamını diliyoruz.


SITKI ÇİMEN

MALTEPE ERSOY HASTANESİ ÇALIŞANLARINA

Merhaba size bu yazıyı yazmayı bir borç vede bazılarına örnek olsun diye yazıyorum.
Eşimle birlikte gözlerimizde problemler yaşamaya başladık.Bir kaç hastanede muayene olduk.Daha sonra bize ERSOY HASTANESİNİ tavsiye ettiler.Sizin hastanenize geldik kapıdan içeri girer girmez biz yanlış bir yeremi geldik diye eşimle birbirimize baktık.Güzel kokuheryer tertemizhemen genç bir kız yanımıza geldibuyrun hoşgeldiniz şikayetiniz nedir diye sordu.Göz doktoruna geldik dedim buyrun benimle gelin dedi ve bizi bir odaya götürdü güleryüzü ile bize buyrun burda dinlenin dedi.Yine odada masada oturan bir genç sanki bizler kendi annane ve dedesini karşılar gibi bize sarılıp oturttu.(Buket TOKGÖZ).Gözlerimiz hakkında her türlü bilgiyi ikişer kez anlattı.(Bu arada kulaklarımızda az işitiyor).Daha sonra bizi makinalarda muayene ettiler .(Bütün personel güler yüzle bilhassa sağa baksola bak derken bile biz duymayınca belki 10 defa tekrarladı ama hiç kızmadı.Bizimle akrabalarıaileden birisiymisiz gibi yakın davrandılar Ceyda hanım ve Önder bey Allah gülen yüzlerini soldurmasın onların.Derken sonunda doktorumuz TUFAN beyle tanıştık.Doktorumuzda genç ve güler yüzle karşıladı bize her yönde güç ve inanç verdi.Tufan bey benim ve eşimin her iki gözümüzüde ameliyat etti.Doktorumuzun sözlerinin hepsi gerçek çıktıameliyat başarıyla tamamlandı.Gözlüklerimizi aldık merdivenleri kendimiz çıkıyoruz eskisi gibi kitap okuyabiliyoruz.Sayın doktorumuz TUFAN EVCİMAN beyefendiye çok teşşekkür eder saygı ve sevgilerimiz sunar sağlıklı ömür ve mesleğinde başarılarının devamını dileriz.
NOT:Doktorumuz Tufan beyesekreteriniz Buket hanımaCeyda hanıma ve Önder beye göstermiş olduklarını hizmetten dolayı defalarca teşşekkür ederiz.Hastanenizi ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğimizden emin olun.Sağlıcakla kalın.


SITKI ÇİMEN

MALTEPE ERSOY HASTANESİ ÇALIŞANLARINA

Merhaba size bu yazıyı yazmayı bir borç vede bazılarına örnek olsun diye yazıyorum.
Eşimle birlikte gözlerimizde problemler yaşamaya başladık.Bir kaç hastanede muayene olduk.Daha sonra bize ERSOY HASTANESİNİ tavsiye ettiler.Sizin hastanenize geldik kapıdan içeri girer girmez biz yanlış bir yeremi geldik diye eşimle birbirimize baktık.Güzel kokuheryer tertemizhemen genç bir kız yanımıza geldibuyrun hoşgeldiniz şikayetiniz nedir diye sordu.Göz doktoruna geldik dedim buyrun benimle gelin dedi ve bizi bir odaya götürdü güleryüzü ile bize buyrun burda dinlenin dedi.Yine odada masada oturan bir genç sanki bizler kendi annane ve dedesini karşılar gibi bize sarılıp oturttu.(Buket TOKGÖZ).Gözlerimiz hakkında her türlü bilgiyi ikişer kez anlattı.(Bu arada kulaklarımızda az işitiyor).Daha sonra bizi makinalarda muayene ettiler .(Bütün personel güler yüzle bilhassa sağa baksola bak derken bile biz duymayınca belki 10 defa tekrarladı ama hiç kızmadı.Bizimle akrabalarıaileden birisiymisiz gibi yakın davrandılar Ceyda hanım ve Önder bey Allah gülen yüzlerini soldurmasın onların.Derken sonunda doktorumuz TUFAN beyle tanıştık.Doktorumuzda genç ve güler yüzle karşıladı bize her yönde güç ve inanç verdi.Tufan bey benim ve eşimin her iki gözümüzüde ameliyat etti.Doktorumuzun sözlerinin hepsi gerçek çıktıameliyat başarıyla tamamlandı.Gözlüklerimizi aldık merdivenleri kendimiz çıkıyoruz eskisi gibi kitap okuyabiliyoruz.Sayın doktorumuz TUFAN EVCİMAN beyefendiye çok teşşekkür eder saygı ve sevgilerimiz sunar sağlıklı ömür ve mesleğinde başarılarının devamını dileriz.
NOT:Doktorumuz Tufan beyesekreteriniz Buket hanımaCeyda hanıma ve Önder beye göstermiş olduklarını hizmetten dolayı defalarca teşşekkür ederiz.Hastanenizi ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğimizden emin olun.Sağlıcakla kalın.


Sibel

Annemin katarakt ameliyati icin uzun zamandir guvenilir bir doktor arayisindaydim.Tufan bey tanidigim en samimi en guler yuzlu ve isini buyuk bir titizlikle yapan ender doktorlardan biridir.hersey icin cok tesekkur ederiz. Iyi ki sizi tanimisiz.Ayrica goz bolumu sorumlusu Buket hanimada nezaketi ve ictenliginden dolayi cok tesekkur ederiz.


M. Büyük

Hastalarınızın size müteşekkir olmaları gerçekten takdire şayan. Tebrikler...
Bilgiler için ayrıca teşekkürler...

M. Büyük


Deniz VELİOĞLU

İşini bu kadar sevmek bu kadar özveri ve fedakarlıkla yapmak tabi ki beraberinde başarı getirecektir. Kararlı ve etkileyici bilgisiyle annemin gözlerine yeniden ışık olan zorlu ve yorucu bir süreçten sonra büyük bir sabır ve özveriyle sonuçlandıran Op. Dr. Tufan EVCİMAN ve ekibine şükranlarımı sunarım. Sevgiyle kalın.


Ayla EKMEKÇİ

İSMİNİ VERMEK İSTEMEDİĞİM BİR HASTANEDE MUAYENE SONUCU GÖZÜMDE KATARAKT OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. ACİLEN AMELİYAT OLMAM GEREKTİĞİNİ BELİRTTİLER. TAVSİYE ÜZERİNE GİTTİĞİM ERSOY HASTANESİ NDE GÖREV YAPAN DR TUFAN BEY e GİTTİĞİMDE HEMEN OLMAM GEREKMEDİĞİNİ BİR SÜRE KADAR BEKLEMEM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. 45 AY SONRA GİTTİĞİMDE ARTIK VAKTİN GELDİĞİNİ VE HAZIR OLDUĞUMDA ALACAĞINI SÖYLEDİ. SONUNDA ALDIRDIM ve CİDDİ ANLAMDA ÇOK ÇOK MEMNUN KALDIM. TAVSİYELERE GÜVENMEYEN ARKADAŞLARA DİYECEĞİM TEK ŞEY BENCE İNANMALARI VE GİTMELERİ. TUFAN BEYE SONSUZ TEŞEKKÜRLER. İYİKİ GİTMİŞTİM HAYATTA GÖRMEYE DEĞER ŞEYLERİN OLDUĞUNU ANLADIM. İYİ VARSINIZ TUFAN BEY VE ÇALIŞMA EKİBİ :)


Makbule cemc

Göstermiş olduğunuz ilgi ve guler yüzünüzden dolayı çok teşekkür ederim çevremdeki herkese tufan beyi tavsiye edebilirim


Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum