göz kapağı estetiği

Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

Göz kapağı estetiği, göz kapağı düşüklüğü ve göz altındaki torba oluşumunu gidermek için yapılan ameliyatlardır. Bu ameliyat ile göz bölgesinde oluşan yağ birikintileri ve deri fazlalıkları alınır. Bazı hastalarda göz kapağı estetiğinden sonra ise yüz ve göz bölgesinin uyumunu sağlamak için tamamlayıcı olan kaş kaldırma estetiği de gerekebilir.

Göz kapağı estetiğinde bilmeniz gerekenleri bu yazımızda bir araya getirdik. Keyifli okumalar dileriz.

Ameliyat Sonrası Süreç Nasıl İlerlemesi Gerekiyor?

Ameliyat sonrasında ağrı, iltihap önleyici ilaçlar kullanarak, dinlenerek, gözü yoracak aktivitelerden kaçınarak bu süreci tamamlamak gerekir. Ameliyat sonrasında mutlaka tekrar kontrole gitmek ve kontrol altında olmak sizin için daha iyi olacaktır.

İyileşme Süreci Nasıl Gerçekleşecektir?

İyileşme sürecinde gözde meydana gelecek olan iltihaplanma, ağrı ve kuruluğu gidermek için ilaçlardan destek alınır. Ameliyattan sonraki ilk günlerde başı yukarıda tutmak ve soğuk kompres uygulamak gerekebilir. Yine sonraki ilk üç haftada zorlu fiziksel aktivitelerden uzak durmak gerekir. Dikişler ise ameliyattan sonra 5 gün içerisinde alınır. Göz kapağı estetiğinden sonra birkaç hafta güneş gözlüğü takmak ve göz kapaklarına güneş kremi sürmek gerekebilir. Yani iyileşme sürecini şöyle tanımlamak mümkündür; ameliyat sonrasındaki ilk 3 ila 5 gün dinlenme ve 3 hafta boyunca zorlu aktivitelerden kaçınmak yeterli olacaktır.

Göz hastalıklarından olan göz içi iltihapları hakkında hazırlamış olduğumuz blog içeriğimize göz atmayı unutmayın!

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiğinde her bir gözün üzerindeki kıvrımda çok ince bir kesi oluşturulur. Bu kesi ile göz kapaklarının sarkmasına sebep olan fazla deri çıkarılır ve alttaki kaslar sıkılaştırılarak yeniden konumlandırılır. Ve gözdeki şişkinliğe sebep olan yağlar temizlenir. Daha sonra doğal olmayan bir görünüm oluşturmadan dikkatle ve özenle cilt kaldırılır. İstenilen görünüm oluşturulduktan sonra ise kesiler ince dikişlerle kapatılır ve işlem tamamlanmış olur.

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında İz Kalır Mı?

Göz kapağı estetiği sonrasında iz kalır mı sorusu herkesin aklına takılan bir sorudur.

Üst göz kapağı estetiğinde, göz kapaklarının doğal kıvrımları açılarak fazla olan deri ve yağ alınır. Fazlalıklar alındıktan sonra çok ince bir dikiş yapılarak bu yara kapatılır. İnce dikiş sayesinde göz kapaklarında bir yara izi oluşmaz. Göz kapaklarının doğal görünümü bozulmadan bu işlem gerçekleştirilmiş olunur.

Alt göz kapağı estetiğinde ise kesiler yine göz kapaklarının doğal kıvrımından açılacağı gibi transkonjuktival blepharoplasti tekniği ile göz kapaklarının iç kısmına da yapılabilir. Transkonjuktival teknik sayesinde deride görünür bir iz bırakılmadan kapakların altındaki yağlar kolayca alınır ve hiçbir yara izi oluşmadan bu işlem tamamlanır.

 Bu yazımızda, göz kapağı estetiği neden yapılır başta olmak üzere ameliyat sonrası süreç nasıl ilerler, iyileşme süreci nasıl gerçekleşir, göz kapağı estetiği nasıl yapılır ve sonrasında gözde herhangi bir iz kalır mı tüm bu sorulara sizler için cevap verdik. Siz de bu konuda bilgi sahibi olmak için yazımızı dikkatlice okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat