Göz Estetiği

Göz ve çevresi, insan vücudundaki en hassas bölgelerin başında gelir. Bu yüzden yaşlanma belirtileri ilk olarak bu bölgede başlar. Ayrıca kaza ya da daha farklı dış etkenler de bu bölge üzerinde kolayca hasar oluşumuna neden olur. Tüm bu nedenlerden dolayı göz ve çevresinde meydana gelen sorunlar, günümüzde göz estetiği yöntemi ile giderilebiliyor. Günümüzde gelişen tıp teknolojileri ile birlikte bu estetikler daha kolay ve acısız hale gelmiştir. Ancak yapılan operasyondan istenilen verimin alınabilmesi için, uzman bir doktor tarafından uygulanması önemlidir.

Oküloplasti ve Orbita Cerrahisi Nedir?

Bazen yaşın ilerlemesine bağlı olarak, bazen de doğuştan gelen nedenlerle göz ve çevresinde estetik problemler ortaya çıkabilir. Oküloplasti ve orbita, başta göz kapakları ve göz çukurları olmak üzere göz ve çevresinin estetik yapısıyla ilgilenen uzmanlık alanıdır. Göz torbalarının alınması, protez göz yapımı, botoks, badem göz ameliyatları, göz içi tümörlerin alınması ve şalazyon gibi pek çok durum bu iki cerrahi alanın çalışma alanıdır. Ayrıca göz kapağı düşüklüğü ve kaş düşüklüğü gibi estetik sorunlar da bu iki yöntemle çözülür. Halk arasında göz estetiği olarak da adlandırılan bu uygulamalar ile estetik sorunlar kısa sürede ortadan kaldırılır. Oküloplasti ve orbita cerrahisinde hastalara lokal anestezi uygulanır ve işlem genellikle 1 saat kadar devam eder. Ameliyattan sonra hastaların gözüne bandaj takılmaz, yalnızca ince bir bant kullanılır.

Göz Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz estetiği ameliyatı olduktan sonra hastaların dikkat etmeleri gereken bazı hususlar var. İyileşmenin hızlanması ve yeni sorunların ortaya çıkmaması adına bu hususlar şu şekilde sıralanabilir:

·        Ameliyattan sonraki 24 saat boyunca hastanın göz kapaklarına buz ile soğuk kompres yapılmalıdır. Bu hem oluşabilecek ağrının alınmasını hem de daha az morluk oluşmasını sağlar.

·        Göz estetiği operasyonu geçiren bireyler 1 hafta boyunca yüzüstü yatmaktan kaçınmalıdır. Göz kapaklarına yük binmesi ya da ameliyat bölgesinin doğrudan yatağa sürtünmesi, istenmeyen bir durumdur.

·        Ameliyattan sonraki 1 hafta boyunca banyo yapılmaması gerekir. Ayrıca göze ve göz kapaklarına hiçbir şekilde su değmemelidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat